Skip links

Gençlik Aşısı

Çevresel faktörlere ve yaşa bağlı olarak zamanla kollajen üretiminin azalması ile cildin elastikiyetini kaybetmesi kaçınılmaz olur. Gençlik aşısı cildin ihtiyacına göre hazırlanan ilaç (anti-aging kokteyller) karışımının cilt orta tabakasına enjeksiyon yöntemi ile uygulanması işlemidir. Uygulama sonrası elastikiyet kaybı giderilerek daha genç bir görünüm hedeflenir.

Hepimizin cilt dokusunda bulunan hyalüronik asit ve süksinik asit yaş ilerledikçe azalır. Hyalüronik asit cildimizin nemli kalmasını sağlarken süksinik asit ise derideki metabolizmayı artırır. Gençlik aşısı ile cilde direk enjekte edilen ve içerisinde hyalüronik asit, süksinik asit, antioksidan, vitamin, mineral ve amino asit gibi karışımların olduğu bileşenler cildin temel maddesi olan elastin ve kollajen oluşumunu yeniden tetikler. İnce iğneler kullanılarak cilt altına hazırlanan kokteyl serumun enjekte edilmesi esasına dayanan gençlik aşısı doku onarımı ile cilt yenilemesini hızlandırır ve daha canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cilt yaşlanmasının önüne geçer. Eski parlak ve sıkı görünüme tekrar kavuşturur. Yüz dışında el, dekolte ve boyun bölgesine de uygulanabilir.

Hyalüronik asit vücudumuzun her yerinde bulunur ancak 30’lu yaşlardan sonra hızla azalmaya başlar. Azalma sonucunda cilt nemini, parlaklığını ve esnekliğini kaybetmeye başlar. Gençlik aşısı ile cilde verilen %100 saf hyalüronik asit kollajenleri hareketlendirerek gençleşmede büyük etki sağlar. Enjekte edilen hyalüronik asit cilt altında uzun süre kalır ve savunma mekanizmasını güçlendirerek yaşlanmayı geciktirir.

İletişim Formu
Mesaj Gönderin
Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Var mıdır?

Uygulama yapılan bölgede hafif şişlik, hafif morarma ve kızarıklık oluşabilir. Oluşan bu yan etkiler kısa sürede kendiliğinden geçer. Kişi işlemden hemen sonra sosyal hayatına dönebilir.

İletişim

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Uygulama mikro iğneleme yöntemi ile gerçekleştirilir. İşlemden yaklaşık 15-20 dakika önce işlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür ve uyuşması beklenir. Bu sayede acı en aza indirilir. Krem etkisini gösterip temizlendikten sonra  işlem başlar ve ortalama 20 dakikada tamamlanır. İlk seanstan itibaren lifting etkisi hissedilir. Uygulama 2 hafta arayla ortalama 2 ya da 4 seans yapılır. Cilt yapısına göre değişmekle birlikte yapılan uygulama ortalama 6 ay ile 1 yıl kalıcılık sağlar. Belirli aralıklarla tekrar edilmesi gereken uygulama bir müddet sonra kalıcılık oranını da artıracaktır.

Uygulama Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dikkat edilmesi gereken en önemli şey işlem bölgesine 24 saat boyunca su temas ettirmemektir. Ağır sporlardan, sıcak banyodan ve saunadan uzak durulması tavsiye edilir. Bol su tüketilmeli, alkol ve sigara kullanımı azaltılmalı, cilt, güneş ışınlarından korunmalıdır.

Kimler gençlik aşısı yaptırabilir?

20 yaşın üzerindeki, kadın-erkek ve cilt tipi fark etmeksizin herkese uygulanabilir.

Gençlik Aşısı Nerelere Yapılabilir?

 • Yüz
 • Boyun
 • Alın
 • Dekolte bölgesi
 • El bölgesi

Gençlik Aşısı Etkisini Ne Zaman Gösterir?

İşlem uygulandığı andan itibaren kişi yavaş yavaş etkisini görmeye başlayacaktır. İkinci günden itibaren cildin aydınlandığı ve nem oranının arttığı gözlemlenebilir. Seanslar tamamlandığında lekelerde gözle görülür azalmalar, cilt tonu eşitsizliğinin normale dönmesi, daha parlak daha sağlıklı ve daha esnek bir cilt yapısı görünümü ortaya çıkar. Sağlıklı bir yaşam tarzı, dengeli beslenme ve bol miktarda tüketilen su ile tedavi başarı oranı artırılabilir ve kalıcılık süresi uzatılabilir.

Gençlik Aşısı Ne İşe Yarar?

 • Cildin nem oranını artırır.
 • Elastikiyetini artırır.
 • Cilt renk tonu eşitsizliklerini düzenler,
 • Cilt kalitesinde artırır.
 • Kırışıklarda azaltır.
 • Cilt lekelerini ortadan kaldırır.
 • Sarkmaları azaltır.
 • Cilt yeniler.
 • Daha sağlıklı ve parlak bir görünüm verir.

Randevu Oluştur

Uzman sağlık personelimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Ayrıca bizi arayabilir veya WhatsApp üzerinden yazabilirsiniz.

0 536 451 16 69
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara