Skip links

El Mezoterapisi

Mezoterapi, mikro iğneler ile cilde ilaç enjekte edilmesi tekniğine dayalı bir tedavi yöntemdir. Çeşitli sağlık ve estetik sorunlarında oldukça etkili çözümler sunan mezoterapi yöntemi ele de uygulanabilir. Zamanla ellerde meydana gelen yıpranma hem görüntü hem de sağlık açısından sorunlar yaşanmaya başlanabilir. Farklı içerikte üretilen kozmetik ürünler tedavi etme ve toparlamada yetersiz kalabilir ya da etkileri geçici olabilir. Ellerdeki tüm problemler için yaygın olarak tercih edilen el mezoterapisi uzman kişiler tarafından uygulandığı zaman etkin ve tatmin edici sonuçlar doğurur.

Ellerde oluşan deformitelerin nedeni genellikle ilerleyen yaş ve çevresel faktörlerdir. Yıpranma, lekelenme, kırışıklık, ileri derecede kuruluk, renk tonu uyumsuzluğu, deride incelme, çiller ve belirginleşen damarlar gibi sorunlardan el mezoterapisi ile kurtulmak mümkündür.

El Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Yaşanan probleme göre cildin ihtiyacı olan hyalüronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asit gibi malzemeler karıştırılarak enjektörün içerisine alınır. ilt altına minik iğnelerle uygulanır. Kullanılacak olan bu malzemeler küçük iğnelerle cilt altına direkt olarak verilir. Cilt etkili maddelerden kısa sürede fayda görebilir. Kullanılan ilaç miktarları düşük dozlarda olduğu için uygulama yapılacak cilt üzerinde herhangi bir yan etkiye sebebiyet vermeyecektir. El mezoterapisi sadece kadınlar değil el bakımına özen gösteren erkekler tarafından da tercih edilir.

İletişim Formu
Mesaj Gönderin
El Mezoterapisi

El Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanmalıdır?

El mezoterapisi, kişiye ve hasara göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak 4-8 seans arası yapılır. Deformasyona bağlı olarak ortalama 2 haftada bir uygulanabilir. İşlem yaklaşık 10-15 dakika sürer. Uygulamadan sonra el yüzeyinde hafif dereceli kızarıklık ve küçük kabarıklıklar oluşabilir. Bu yan etkiler en fazla 2 gün içerisinde hiçbir müdahale gerektirmeden kendiliğinden geçer.

İletişim

El Mezoterapisinin Faydaları Nelerdir?

Cilt problemlerinin çoğunluğuna ilerleyen yaşla birlikte kollajen üretiminin azalması neden olur. Eller de bundan nasibini alır ve zamanla elastikiyetini kaybederek kırışıklık, kuruluk ve yıpranma gibi sorunlarla karşı karşıya gelir. İşte mezoterapinin içerisindeki hyalüronik asit ve diğer vitamin ile mineraller sayesinde cildin artık üretmekte zorlandığı kollajen dokular dışarıdan verilir. Ele yapılan uygulama ile bölgede artan kollajen üretimi cildin elastikiyetini tekrar sağlar. El üzerinde oluşan leke, kırışıklık ve yıpranmalar planlı bir şekilde geriler ve daha parlak, canlı, sıkı bir görüntüye kavuşulur. Nem oranı da artacağı için kuruluk problemi ortadan kalkar. Aynı zamanda incelmiş derinin tekrardan hacim kazanmasını sağlar.

El Gençleştirme İçin Uygulanan Diğer Alternatif Tedaviler

  • PRP
  • Lazer tedavileri
  • El dolguları
  • Kimyasal peeling

El Mezoterapisinin Yan Etkileri Var mıdır?

Cilt problemlerine sağladığı hızlı çözümler nedeniyle tercih edilen mezoterapi işleminin gözlemlenen herhangi bir büyük zararı ya da yan etkisi yoktur. Her tedavi uygulamalarında olduğu gibi el mezoterapisinde de uygulama sonrasında kişiden kişiye değişmekle beraber geçici uyuşukluk, hafif derecede morarma, şişme, acı ve yanma hissi görülebilir.

Randevu Oluştur

Uzman sağlık personelimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Ayrıca bizi arayabilir veya WhatsApp üzerinden yazabilirsiniz.

0 536 451 16 69
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara