Skip links

Doç. Dr. Aydın Arslan

Doç. Dr. Aydın Arslan

ÖZGEÇMİŞ

Adı Soyadı: AYDIN ARSLAN

ÖĞRENİM BİLGİSİ

LİSANS – 1995 – 2002

 • Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce)

TIPTA UZMANLIK – 2003 – 2008

 • Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • Tez adı: Tibia Plato Kırıklarında Cerrahi Tedavi Sonuçlarımız (2008)
 • Tez Danışmanı: Asım Cılız

YABANCI DİL BİLGİSİ

 • İyi derecede İngilizce

GÖREVLER

 • Doktor Öğretim Üyesi -2017 – İstanbul Gelişim Üniversitesi
 • Doktor Öğretim Üyesi 2016-2017 – Altınbaş Üniversitesi

BİLİMSEL KURULUŞLARA ÜYELİKLER

 1. Kalça Diz Artroplasti Derneği, Üye, 2017
 2. İstanbul Tabib Odası, Üye, 2016
 3. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi (TOTEK), Üye, 2016
 4. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD), Üye, 2015

Dr. Aydın ARSLAN 15 Ekim 1978 yılında Zonguldak’ta doğdu. Üniversite öncesi eğitimini Zonguldak’ta tamamladı. Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden 2002 yılında mezun olduktan sonra Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlık ihtisasını 2008 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı.

2009-2016 yılları arasında Malatya Devlet Hastanesi’nde çalışmış, 2016 yılında İstanbul’a gelmiş ve ilk olarak Altınbaş Üniversitesi’nde daha sonra halen devam ettiği Gelişim Üniversitesi’ nde ders vermeye başlamıştır. Dr. öğretim üyesi olarak görevine devam ederken aynı zamanda özel hastanede çalışmaya başlamıştır. ARSLAN, Elit İstanbul Tıp Merkezi’nde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olup Beşiktaş Fulya’da özel muayenehanesinde hasta kabulüne devam etmektedir.

Çok iyi derecede İngilizce bilen ARSLAN uzmanlık eğitimi aldığı ve uzman olarak çalıştığı yıllarda yurt içinde TOTBİD, TOTDER, TUSYAD, AAOS gibi dernekler ile çeşitli üniversitelerin düzenlemiş olduğu diz, kalça, omuz cerrahisi ve artroskopik cerrahi kursları, spinal cerrahi kursu, İlizarov kursu, osteoporoz eğitim programı ile ozon sertifikalı eğitim programı, proloterapi sertifikalı eğitim programı, spor travmatolojisinde dizde ileri cerrahi teknikleri kursu ve her yıl düzenlenen Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongrelerine katılmıştır. Yurt dışında ise Amerika Massachusetts(Boston) ve Newyork’ta robotik diz cerrahisi eğitim programına, Almanya’da revizyon diz artroplasti kursuna katılmıştır. 2018 yılında katıldığı Kongrede ortopedik travmalar ile ilgili yaptığı sunum en iyi sözlü bildiri ödülünü almıştır.  Ayrıca ARSLAN 2016 yılında Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi(TOTEK)’in düzenlemiş olduğu BOARD sınavını geçerek Türk Ortopedi Eğitim Konseyi üyesi olmaya hak kazanmıştır. ARSLAN’ın birçok tıp dergisinde yayınlanmış makale, bildiri, vaka takdimi vb. bilimsel yayını bulunmaktadır.

Evli ve iki çocuk babası olan ARSLAN’ın Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi(TOTEK), Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD), İstanbul Tabib Odası ve Kalça Diz Artroplasti Derneği üyeliği devam etmektedir.

İletişim Formu
Mesaj Gönderin

Randevu Oluştur

Uzman sağlık personelimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Ayrıca bizi arayabilir veya WhatsApp üzerinden yazabilirsiniz.

0 536 451 16 69
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara