Skip links

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı ile cilt problemlerine yol açabilecek durumları ortadan kaldırmak, cilt problemlerinin son bulmasını sağlamak için yapılır. Sağlıklı bir cildinizin olması, ona iyi bakmanız ile mümkündür. Cildinizi sağlıklı tutmak, erken yaşlanmasını engellemek ve iyi görünümünü artırmak için cildin üst tabakasında biriken kir, sebum, ter, ölü hücreler, uygulanmış makyaj ve gün içinde deriyi kaplayan diğer dış partiküllerin deriden uzaklaştırılması gerekir. Çoğu sabun ve deterjanlar alkali yapıdadırlar ve deri pH’sını arttırarak derinin fizyolojik koruyucu “asit mantosunu” bozarlar. Ayrıca sık sık sabunla yıkamak, derinin normal florasını bozacağından, bakteri ve mantarların yerleşmesine sebep olabilir.

Cildin Temizlenmesi

Cildinizi temizlerken cildinizin asit baz dengesini bozmayan, cildin pH değerine uygun, cildin ihtiyacına göre üretilmiş jel, süt ve krem formunda temizleyiciler tercih edilmelidir. Bu temizliğin ardından açılan gözenekleri kapamak ve cildimizi sıkılaştırmak için cilt tipine uygun alkollü ya da alkolsüz tonik cilde püskürtülerek ya da tamponlayarak kullanılmalıdır.

Cildin Nemlendirilmesi ve beslenmesi

Temizlenen cilde uygulanacak koruyucu gündüz kremleri cildin ihtiyacı olan nemi sağlayarak dış etkenler nedeniyle yıpranmasını ve yeni oluşacak olan kırışıklıkları ve lekeleri engeller. Düzenli beslenme ve uykuya eklediğiniz bol su tüketimi cildinizi içten güzelleştirir. Günlük düzenli kullanılacak UVA ve UVB karşıtı koruyucu güneş kremleri cildin güneşin zararlı etkilerine karşı korunmak için olmazsa olmazlardandır.

Mükemmel olan bedenimiz uykuya geçtiğimde gece boyunca kendine bakım yapar ve cildimizi de onarır. Yatmadan önce kullanacağımız besleyici gece kremleri ve zamanla ciltte var olan ve azalmış vitaminleri mineralleri yerine koymak amacı ile kullandığımız serumlar  cilt bakımımızı destekler ve tamamlar.

İletişim Formu
Mesaj Gönderin
Cilt Bakımı

Aylık Cilt Bakımı

Cildinize 3-4 haftada bir düzenli olarak yaptıracağınız profesyonel bakım ile cildiniz tahriş olmadan peeling ile ölü hücrelerden arınır, derinden temizlenir, gözenekleriniz sıkılaşır, siyah nokta, sivilce ve lekelerden kurtulursunuz. Cildiniz ihtiyacına göre yapılan maskeler ile cildiniz canlanır, ihtiyaç duyduğu nem, vitamin ve minerallere doyar, cilt altındaki kolajen üretimini artar, elastin liflerin güçlenir ve ciltteki sarkmaların azalır. Daha canlı, parlak, ışıldayan daha güzel görünümlü berrak pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

Cildinize düzenli olarak merkezimizde yapacağınız bu bakım ile cildiniz nefes alır, sağlıklı bir şekilde nemlenir, dengelenir, canlanır ışıl ışıl parlar;  cilt tipinize uygun tavsiye edilen temiz içerikli ürünlerle de daha sağlıklı bir cilde sahip olursunuz.

İletişim

Cilt bakımı, cildin ihtiyaçlarına uygun derinlemesine bakım işlemlerinin alanında uzman kişiler tarafından profesyonel ürünlerle cilde uygulama işlemidir. Medical Cilt Bakımı ise cildinizin sağlıklı ve güzel görünmesi için temizlik ve bakımını yaparak, yaşla birlikte oluşacak kırışıklık ve yıpranmalar gibi cilt bakımına dair her konuda size profesyonel anlamda destek olur. Cildinizde hiçbir problem olmasa bile ayda bir kez cilt bakımı yaptırmak oluşması muhtemel sivilce, kırışıklık, leke ve kuruluğun giderilmesine yardımcı olurken aynı zamanda hücre onarımını sağlayarak cildinizin daha canlı, ışıl ışıl, pürüzsüz görünmesini sağlar.

Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Cilt bakımı, günlük ve haftalık olarak evde yapmış olduğunuz bakımlarla başlar. Bu bakım işlemlerinin sürdürülebilir ve sonuç verici olabilmesi için bakım sürecinin aletli profesyonel cilt bakımı ile devam etmesi gerekir.

Uyguladığımız aylık ve yıllık profesyonel bakım uygulamalarıyla amacımız, cildinizin daha alt katmanlarına bakım ürünlerini ulaştırılarak cildinizin ihtiyaçlarını

gidermek, cildinizin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Cildin bakım süreci ne yazık ki evde kullanılan ürünler ile sağlanamamaktadır.

Kimler Cilt Bakımı Yaptırmalıdır?

Yaş ile birlikte cildin kendini yenileyebilme kabiliyeti azaldığından dolayı cilt kendini yenileyemez.

Yapılan profosyenel uygulamalarla cildi beslemek ve düzenli bakımını yaptırmak gerekir.  Kliniğimizde  yaptıracağınız uygulamalar sayesinde cildiniz daha iyi ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.

 

Unutmayın! Cildinizin Bakımı İhmale Gelmez…

Randevu Oluştur

Uzman sağlık personelimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Ayrıca bizi arayabilir veya WhatsApp üzerinden yazabilirsiniz.

0 536 451 16 69
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara