Skip links

Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyat olmak istemeyen ancak yaşa bağlı oluşan hafif ve orta dereceli kırışıklık ve sarkmaların önüne geçebilmek için yüz gerdirmek isteyen kişiler ameliyatsız yüz germe yöntemlerini tercih edebilir. Bundan yaklaşık 10 yıl önce yer çekimine ve yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan hafif ve orta dereceli sarkmalar sadece yüz germe ameliyatı ile (face-lifting) giderilebilirken artık günümüzde ameliyatsız pek çok alternatif tedavi yöntemleri sunulmaya başlandı. Bu yöntemlerden en çok kullanılanlar şunlar:

Dolgu ve Botoks ile Yüz Germe

Cilt sarkmaları en çok ileri yaşa bağlı görülse de bazen genetik etmenlerle ilişkili olarak cilt altı bağ dokularının zayıflamasıyla da gerçekleşebilir. Aynı şekilde zayıflama sonrasındaki yağ kayıpları ile de sarmalar oluşabildiği gibi öz altı çukuru, torbalanmaya eğilim, yanakta düzleşme veya çöküklük meydana gelebilir. Bu tür şikayetler dolgu ile desteklenebilir. Dolgu, insan vücudunda bulunan hyalüronik asit içerikli jel formlu bir ilaçtır. Doğru alanlara dolgu işlemi yapılırsa sanıldığının aksine şişme yerine daralma ve toparlanma olur. Bu yöntemle yüze istenilen gençlik ifadesi tekrar geri verilir. Cilt yapısına göre değişkenlik gösterse de ortama kalıcılık süresi 1,5-2 yıldır.

İletişim Formu
Mesaj Gönderin
Ameliyatsız Yüz Germe

Yaşa bağlı olarak zaman içerisinde kaş ortası, göz kenarı, dudak üzeri bölgesi ve kaş kaldırma işleminde ise botoks uygulamasından destek alınabilir. Botoks, bakteriden elde edilen saflaştırılmış protein içerikli bir ilaçtır. Cilt yapısına göre değişkenlik gösterse de ortama kalıcılık süresi 6-8 aydır.

Diğer ameliyatsız yüz germe işlemleri gibi uygulama sonrasında, kişinin yaşam kalitesini düşürmeyen yöntemler arasındadır.

İletişim

İple Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri olan iple yüz germe işlemi lokal anestezi ile yapılır.  Muayene sonrası doktor tarafından germe işleminin yapılacağı bölge çizilerek belirlenir. Kullanılan ipler özeldir ve insan vücuduna tam uyumludur. Bu cerrahi ip, çok ince uçlu iğne yada kanüller ile kontrollü bir şekilde cilt içerisine yerleştirilir. İpler zamanla vücuttan eriyip atılırlar. Cilt yapısına göre değişkenlik gösterse de ortama kalıcılık süresi 1-2 yıldır.

İple yüz germe işlemi sonrasında kişi hemen sosyal hayatına geri dönebilir. İşlem yaklaşık olarak 35-40 dakika arasında sürer. Uygulama sonrasında cilt yapısına göre değişmekle beraber hafif dereceli şişlikler ve morluklar görülebilir. Görülen bu şişlikler ve hafif morluklar kendiliğinden kısa bir süre içerisinde geçecektir; herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur. 20 gün boyunca cilt üzerine yüz üstü uyuma, kaşıma, sert ovalama gibi sert dokunuşlardan kaçınılmalıdır.

Lazerlift ile Yüz Germe

Lazerlift, hafif ve orta dereceli sarkmalarda cildi gererek kırışıklıkları tedavi eden bir uygulamadır. Lazer ışınları kullanılarak cilt esnekliği yeniden kazandırılır. Bu ışınlar cilt altı dokulara kadar ulaşan ve hızlı sonuç veren etkili bir yöntemdir.

Cilt ve cilt altı bağ dokularını oluşturan kollajen, cildimize yaşlandırma karşıtı etkide bulunur. Lazer sistemleri alt bağ dokusunu ısıtarak kollajeni kısaltır. Kollajen 50-60 derece ısıtıldığında kısalır ve kısaldığı için cilt gerilir. Ciltte kısalan kollajen alanında tekrar kollajen üretimi başlar. Böylece uygulama alanında cilt ve cilt altında yenilenme gerçekleşmiş olur. Ortalama 2-4 seans uygulanan lazerlift yönteminin kalıcılık süresi cilt yapısına göre değişkenlik gösterse de ortama 1-1,5 yıldır.

Fraksiyonel Radyofrekans

Ameliyatsız yüz germe tekniklerinden biri olan fraksiyonel radyofrekans mikro iğneleme yoluyla yapılan bir cilt yenileme yöntemidir. Mikro iğnelerin mekanik etkisi ve radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile cilt ve cilt altı bağ dokusu gerilir. Gözenek, kırışıklık, elastikiyet kaybı ve sarkmaya eğilimli kişilerde uygulanabilir. Cilt yapısına göre değişkenlik gösterse de ortama 3-4 seans uygulanır ve kalıcılık süresi 1-1,5 yıldır.

Randevu Oluştur

Uzman sağlık personelimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Ayrıca bizi arayabilir veya WhatsApp üzerinden yazabilirsiniz.

0 536 451 16 69
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara