Skip links

Aletli Pilates (Reformer)

Pilates, doğru bir duruş kazandırmaya yönelik, kasları esnetmek ve güçlendirmek için yapılan bir egzersiz türüdür. Sağlıklı bir postür için birçok faydası bulunur. Reformer pilates ise, normal pilatesten oldukça farklıdır. Normal pilates mat üzerinde yapılırken aletli pilates (reformer pilates) özel olarak tasarlanmış aletler yardımıyla yapılır.

Aletli pilates sisteminde bulunan yaylar kişinin hareketlerine göre cihazın da aynı anda hareket etmesini sağlayarak kişinin ağırlığına, boyuna, vücut yapısına, yaşına, kas ve kemik sistemine göre ayarlanır. Aletli pilates sağlıklı omurga, fit görünüm, sıkılaşma, dayanıklı kas ve güçlü kemik hedefine ulaşmak için birçok kişi tarafından tercih edilen bir egzersiz programıdır. Normal pilates programlarına göre reformer pilates aletleriyle çok daha fazla egzersiz seçeneği sunulur. Egzersizler ayakta durarak, yatarak, yan yatarak, oturarak, baş aşağı sarkarak, itme ve çekme hareketleri yaparak birçok farklı şekilde çeşitlendirilebilir.

Aletli Pilatesin Faydaları Nelerdir?

Postür bozukluklarını düzeltir… Düzenli olarak yapılan aletli pilates uygulaması postür (duruş) bozukluğunu düzeltir. Skolyoz, kifoz ve boyun düzleşmesi gibi omurga rahatsızlıklarında oldukça faydalıdır. Düzenli seanslar ile tekrarlanan egzersiz programları sonucunda omurga dikleşir ve duruş bozukluğunda gözle görülür oranda iyileşme sağlar.

İletişim Formu
Mesaj Gönderin
Aletli Pilates (Reformer)

Kas ve kemik gelişimine ve güçlenmesine yardımcı olur… Aletli pilates hem bütünsel hem de bölgesel olarak kaslarınızı çalıştıracaktır. Vücut ağırlığına dayanan egzersiz programlarında eklemlere yük biner ancak aletli pilates bu yükü eklemlerinizin üzerinden alarak daha keyifli egzersiz yapmanızı sağlar.

İletişim

Alt karın kaslarını sıkılaştırır… Egzersiz yapmak hem sağlık açısından hem de görünüş açısından oldukça önemlidir. Aletli pilates alt karın kaslarını çalıştırarak sıkılaşmasını sağlar. Doğum sonrası verilemeyen kilolar için de oldukça etkilidir. Düzenli yapıldığı zaman kısa sürede eski fit görüntünüze dönmenizi hızlandırır ve sarkmış olan vücudunuzu hızla toparlar.

Bel-Boyun ve eklem ağrılarına çözüm sunar… Kas ve kemik yapısının güçlenmesine destek olan aletli pilates omurgayı destekleyerek duruş bozukluğunun önüne geçer. Eklem ağrılarının en büyük sebeplerinden olan duruş bozukluğu ortadan kalktığı zaman yaşanan eklem ve bel-boyun ağrıları zamanla azalarak iyileşecektir. Kas güçsüzlükleri sonucu ortaya çıkan sırt, bel ve boyun ağrılarını gidermeye yardımcı olan aletli pilates bel ve boyun fıtığı oluşumunun da önüne geçer.

Karın kasları oluşturmanızı sağlar… Yapılan direnç egzersizleri sayesinde karın bölgesini çalıştırır ve sıkı karın kaslarına sahip olmanızı sağlar.

Vücut esnekliğini arttırır… Aletli pilatesin en büyük avantajlarından biri bir bütün olarak vücudu esnetmesidir. Bu sayede daha esnek ve daha güçlü bir kas yapısına sahip olmak mümkündür. Düzenli olarak yapılan egzersizler ile kaslar gevşer ve esneklik artar. Esnek olmayan bir vücudun hareket kabiliyeti kısıtlanır, kısıtlanan vücut sakatlanmaya elverişli olur ve günlük yaşam kalitesinin seviyesi düşer.

Solunum kapasitenizi arttırır… Düzenli yapılan pilates egzersizlerinde hareketle birlikte doğru nefes alıp verme teknikleri de kullanıldığından hem egzersiz yapma dayanıklılığınız ve beceriniz artar. Hem de akciğer kapasiteniz ve vücudun genel oksijenlenmesi artar. Bu da gün içinde daha dinç ve zinde hissetmenizi sağlar.

Mutlu ve zinde hissetmenizi sağlar… Düzenli yapılan egzersizler mutluluk hormonlarını harekete geçirir. Sağlığınız ve dış görünüşünüz için attığınız adım zihin ve beden bağlantısını tetikleyeceği için uyumlu çalışmalarını sağlar. Değişimleri fark ettiğiniz zaman daha mutlu ve huzurlu olacak, odaklanmanız artacak ve bedeniniz stresten arınacaktır.

Denge sağlar… Aletli pilates, kasları güçlendirir ve sağlıklı bir kas-iskelet sistemi oluşturur. Daha şekilli bir yapıya bürünen kaslar vücut dengesini sağlar.

Randevu Oluştur

Uzman sağlık personelimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Ayrıca bizi arayabilir veya WhatsApp üzerinden yazabilirsiniz.

0 536 451 16 69
WhatsApp WhatsApp
Hemen Ara